Joga dla rowerzystów – warsztaty z Radkiem Rychlikiem/Wrocław/ 29.10.2017

Jazda na rowerze to nie tylko przyjemny, aktywny wypoczynek, ale także doskonały sposób na poruszanie się po mieście. Niestety nie jest ona treningiem doskonałym. Wykorzystuje tylko kilka mięśni w powtarzalny sposób, przez co napinają się one nadmiernie, podczas gdy reszta ciała nie pracuje. Może także powodować bóle kręgosłupa w sytuacji, gdy pozycja rowerzysty jest nieprawidłowa. Tutaj z pomocą przychodzi joga. Odpowiednio dobrane ćwiczenia uzupełniające sprawią, że jazda na rowerze stanie się jeszcze bardziej przyjemna, efektywna i pozbawiona negatywnych następstw.

Na warsztatach dowiecie się: – Co ćwiczyć, aby jeździć na rowerze lepiej? W szczególności zajmiemy się utrzymaniem prawidłowej postawy na rowerze w celu wyeliminowania bólu pleców przy dłuższych trasach (tak, jest to możliwe nawet podczas jazdy na „kolarce”, bez konieczności umieszczania kierownicy bardzo wysoko) – Jakimi ćwiczeniami równoważyć jazdę na rowerze, aby pozbyć się nadmiernego napięcia mocno pracujących mięśni? – Jakimi ćwiczeniami jogi uzupełniać jazdę na rowerze, aby uzyskać kompletny trening harmonizujący ciało?

Plan zajęć: 10:00-10:30 – wprowadzenie teoretyczne 10:30-13:00 – ćwiczenia

Cena: 100zł

Miejsce:Centrum Jogi i Samorealizacji Biała Sowa/al.Różyckiego 1c/IV p.

Prowadzący: RADEK RYCHLIK – Absolwent warszawskiego AWF-u oraz studiów psychologicznych na Uniwersytecie SWPS. Szkolił się u mistrzów jogi w Indiach, USA i Europie Zachodniej. W 2002r. założył pierwszą w Polsce szkołę dynamicznych stylów jogi. Autor publikacji naukowych z fizjologii, biomechaniki i psychofizjologii dotyczących ćwiczeń jogi. Na rowerze jeździ od ponad 30 lat, a od 17 lat rower jest jego głównym, całorocznym środkiem transportu po mieście. RadekRychlik.pl

Aby się zapisać:Wpłać zaliczkę 60 pln na konto Alina Pawela 04 1140 2004 0000 3502 5356 4836 z dopiskiem „Rychlik 2017”

Prześlij swoje zgłoszenie na adres: be-man@wp.pl w tytule wpisując „Rychlik ”Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *