Kurs Aerial Jogi  U Nas, bo oryginał i jego twórca jest tylko jeden ;)

Aerial Yoga Teacher Training 18h + 45h, 10 years of teaching – out of our wings were over 140 teachers and more than 40 centers

Aerial " Air " Joga

Aerial Yoga Teacher Training 18h + 45h – Aerial „Air” Joga – Kurs Nauczania

.

Kurs Nauczania – Aerial ” Air ” Jogi® , w Polsce wg dotychczasowej formuły 18h zapoczątkowanej i kontynuowanej przez Nas z powodzeniem od 2011 roku (mającej nawet już swoich naśladowców:)

oraz pełna wersja, także wzbogacona o wiedzę nabytą i rozwinietą dzięki wieloletniemu byciu jedynym pionierem oraz twórcą nurtu i tej metodyki w Polsce. 

Kurs Nauczania Aerial ” Air ” Jogi® wg nowej formuły 45h – metodyki dopracowanej przez Marvina dla pełnego przekazu wiedzy i odróżnienia od tz. naśladowców bez doświadczenia, tak potrzebnego by nie tylko nauczać, ale też znać kierunek do dalszego rozwoju dla zdrowia i możliwości przekazania najważniejszych szczegółów na ścieżce bycia nauczycielem. 

Jedyne w Polsce Kursy z Certyfikatem uprawniający do stosowania nazw  Aerial ” Air ” Joga ®

warsztat, szkolenie – joga w chustach antygravity yoga

Najbliższe terminy:   

12-14 styczeń 2018   KURS 18h  ( kolejna edycja w pełnej formule )

przełom luty/marzec 2018 ( pierwszy zjazd )   * KURS 45h ( ostatni kurs odbył się na przełomie 2016/17r. )

Oba kursy odbywaja się wyłącznie we Wrocławiu – ze względu na duże zainteresowanie zanim wpłacisz zaliczkę prosimy o wcześniejszy kontakt tel. !

.
*info dla chętnych na uczestnictwo w edycji kursu 45h.  Nauczyciele po kursie 18h mogą uczestniczyć w zjazdach tego kursu również nie po kolei, odrabiając opuszczony zjazd w ciagu 1,5 roku  (będą dwa dostępne terminy!).
Nadal obowiązuje promująca na rozwój tej metody: Cena za kontynuację   -40% na uczestnictwo w kolejnej – dowolnej z obu form kursów –  dla wszystkich (również tych, którzy są po minionych edycjach kursów weekendowych).
szczegóły na :
http://www.joga-wroclaw.pl/kurs-aerial-jogi/
.
.

Prowadzone są Przez Nas 2 formy kursów:

  1.    18h / Kurs przygotowujący do prowadzenia zajęć z Aerial Jogi   

  oraz

      2.   45h /  Kurs  ( kontynuacja ) w rozszerzonej wersji i bardziej szczegółowej ( w pełni jogicznej metodyki ) tzw.

Aerial ” Air ” Jogi® /  by Marvin 

( Kurs w obu formach to jedyny na Polskim rynku autoryzowany tą nazwą i certyfikatem uprawniającym do stosowania jej oraz nazw  Aerial Joga, Air Joga, Joga w chustach także poza granicami naszego Kraju )

Z pod naszych skrzydeł wyszło już ponad 150 przygotowanych do prowadzenia zajęć osób, nie tylko w Polsce !   Dzięki naszej charyzmie i zaangażowaniu powstało już około 60 ośrodków w samej Polsce oferujących zajęcia i warsztaty z chustami, powstały one  także w Wietnamie, Wielkiej Brytanii, Czechach, na Malcie , a już niebawem w Niemczech, Hiszpani , Australi i w Estonii ! 

 

3 weekendowe zjazdy, ponad 45 godzin warsztatu z praktyką i teorią  tej metodyki.

Kurs 45h rozwinięty o wszystkie aspekty pogłebienia pracy z chustą. Wykorzystanie w pełni dobrodziejstwa jej wszechstronności. Budowanie praktyki dla grup zarówno początkujących jak i bardziej zaawansowanych adeptów Jogi – zarówno jogi nastawionej na uważność i dokładność wykonywanych ruchów jak i sekwencji dynamicznych. Praktyki fizjoterapeutycznej przy dysfunkcjach lub ograniczeniach do wspomagania w sporcie oraz jako formy bardziej przystępnej w tz. slow fitness i wiele innych zagadnień.

 

1 weekend, 18 godzin warsztatu z praktyką i teorią dotyczącą tej metody.

Kursy 18h  przeznaczone dla przyszłych nauczycieli, terapeutów chcących pracować z Aerial – Antigravity ( Air, Fly) Jogą i Aerial Pilatesem – chcących prowadzić zajęcia, jak również kompendium wiedzy dla praktykujących we własnym zakresie. Do ukierunkowania praktyki dla lepszych i szybszych efektów. Dla zdrowia i lepszego samopoczucia. Nauka pracy z chustą, organizacji zajęć, doboru sprzętu, pracy z oddechem relaksacji i regeneracji, techniki i całego ” know how ” dla odczucia pełni i odpowiedniego doboru pozycji dla siebie i swoich uczniów.

Oba Kursy prowadzone są przez prekursora i propagatora tej metody, przez wiele lat jedynego pioniera Aerial Jogi w Polsce oraz twórce obu tych formuł kursu. Także w ich pełnym aspekcie jogicznym.
Nauczyciel  – pedagog, fizjoterapeuta i instruktor jogi wieloletni zawodowy sportowiec – Marvina Bernera
Marvin prowadzi zajęcia regularne w Polsce  Aerial ” Air ” Jogi , będące pogłębioną wersją Aerial Jogi oraz innych uproszczonych bądź wywodzących się od nich form, takich jak: 

Antigravity Yoga, Swing, Aerial Fitness, Aerial Pilates, Aerial Dance, czy Air Joga, Fly Yoga, Aerial flow, Joga na chustach ;)  i jest jedynym uprawnionym nauczycielem do wystawiania certyfikatów nauczycielskich metody  Aerial ” Air ” Joga®  na terenie Polski.

air joga

Uczy i prowadzi szkolenia rozwijając nurt Aerial Jogi od prawie dekady, a także z dłuższym stażem hatha jogi ( początkowo ashtanga vinasa jogę i jogę wg przekazu B.K.S. Iyengar-a, vinasa flow i jogę terapeutyczną oraz zajęcia w okresie ciąży, jogę dla dzieci i seniorów). Korzysta ze doświadczenia z wieloletniej zawodowej kariery sportowej, studiwania fizjoterapi i wielu innych aspektów holistycznie pojmowanego zdrowiazdrowia

Praktyka regularna odbywa się wyłącznie w obiektach pod szyldem Centrum Jogi i Samorealizacjii – Biała Sowa, organizowanych warsztatach i wyjazdach z jogą. Ośrodek ten proponuje również sprzedaż wszystkich akcesoriów do Aerial Jogi i metod pokrewnych.

Kurs dla grupy do 15 uczestników w zależności od ilości osób, odbywać się będzie w jednym z 2 ośrodków Centrum Jogi i Samorealizacji – Biała Sowa we Wrocławiu

Warunki uczestnictwa w kursie:
–  2 letnia udokumentowana praktyka jogi (dowolnej metody hatha yoga) i/lub odbyty kurs RYT 200 i/lub pół roczna praktyka aerial jogi (antigravity) ze znajomością i umiejętnością poprawnego wykonania min zakresu asan z użyciem chusty:  po 3 pozycje stojące w tym  skłon i skręt, 2 pozycje siedzące z wyciągnięciem się za pomocą chusty (1 w chuście i 1 na macie z użyciem chusty), 2 pozycje leżące (w tym relaksacyjna), 1 pozycja odwrócona, 1 wygięcie do tyłu.

– Dobry ogólny stan zdrowia oraz zapoznanie się z regulaminem Centrum Jogi i Samorealizacji – Biała Sowa i podpisane własnoręcznie oświadczenie o stanie zdrowia rozdawane podczas kursu.

– Ponad to dla kandydatur na kursy 45h wymagane wcześniejsze odbycie kursu 18h lub praktyka 1/2 roku pod nauczycielem po naszych kursach – certyfikowanych przez Centrum Jogi i Samorealizacji lub bezpośrednio u Marvina. Ewentualnie uczestnictwo w 3 wyjazdach tygodniowych z Aerial ” Air ” Jogą organizowanych przez Nas.

– wpłata zadatku w kwocie 620 pln za kurs 18h oraz  1400 pln za kurs 45h (co stanowi 40% całości kosztu kursu chyba, że  masz wyżej opisany rabat za kontynuację) na konto:
W Alior bank – Alina Pawela:  25 2490 0005 0000 4000 8274 5441   z dop.” kurs aerial jogi + imię i nazwisko do certyfikatu „
               

           ( pozostała cześć wpłaty uiszczana przed pierwszym blokiem zajęć na miejscu lub przelewem zaksięgowanym na naszym koncie do 2 dni przed rozpoczęciem kursu )

Wcześniejsza wpłata pełnej kwoty na co najmniej 2 tygodnie przed datą rozpoczęcia, pozwala nawet w sytuacji braku możliwości dotarcia na dany termin kursu przepisać się do listy uczestników kolejnych proponowanych terminów do 1,5 roku od pierwotnie ustalonej daty. W innych przypadkach zadatek nie podlega zwrotowi.

Kandydatury osób z innym doświadczeniem jogicznym, fizjoterapeutycznym, czy przeszłością sportową (zawodową) oraz po studiach pedagogiczno-sportowych, także po odbytych szkoleniach instruktorskich lub studiach podyplomowych w zakresie jogi i technik relaksacyjnych – rozpatrywane są indywidualnie – prosimy o wcześniejszy kontakt.

Podobnie dla osób pragnących jedynie pogłębić wiedze w zakresie metody (nie ma dla nich wymogu określonej długości praktyki, bardziej chodzi w ich przypadku o możliwości fizyczne pozwalające na uczestnictwo w kursie), przewidziany jest dla nich również mniejszy koszt kursu.

PLAN KURSU 18h, którego rozszerzenie tematyki i zakresu szczegółowości pracy w pozycjach oraz ich ilości stanowi Jego kontynuacja KURS 45h
( Plan kursu 18h obejmuje następujące zagadnienia : )
I. a
Sesje Aerial Jogi i praktyka własna nauczyciela
Wprowadzający blok teoretyczny – Joga jako technologia pogłębiająca uważność, dostrajająca – fale, wibracje będące nośnikiem i wzmocnieniem informacji oraz narzędzie świadomej pracy z ciałem, a także dźwięk oraz wibracja ciała jako klucz do pozbywania się choroby i regulowania stanów emocjonalnych.
I. b.
METODYKA NAUCZANIA dla grup ogólnych-początkujących
( wejścia, pracy w pozycji oraz zdrowego i bezpiecznego wyjścia z nich, tak by nauczyć się korzystać z nich jak najpełniej )
3 kategorie podziału zajęć z nauką pełnego zakresu asan i ruchów
A. czas trwania
B. rodzaje pozycji
C. zakresy i rodzaje ruchu
SPOSOBY PROWADZENIA ZAJĘĆ
A. sposoby prezentacja pozycji przez prowadzącego oraz prezentacja pozycji na uczestnikach
– ważne i przydatne ” know how ” wykonania w połączeniu z impostacją głosu
– bloki praktyczne z wyobrażeniem ruchu ze wskazówek werbalnych
B. szczegółowość i zakres potrzebnych informacji
II.
WSTĘP I PODSTAWOWE ZASADY DLA NAUCZYCIELA
– zasady bezpieczeństwa, organizacja zajęć, historia rozwoju i kierunków Aerial Jogi
( ustawienie nowej grupy, konsekwentne nazewnictwo, różnice systemów i sprzętu do praktyki i ich zastosowanie w praktyce)
III.
KOREKTY ORAZ KONSEKWENTNY TOK NAUCZANIA
– ukierunkowanie pracy w pozycjach oraz wybór kontynuacji pozycji
 IV.
TWORZENIE KONSPEKTU (schematu) ZAJĘĆ DO WŁASNEGO PROWADZENIA
V.
PREZENTACJA WŁASNYCH ZAJĘĆ ( z prowadzeniem ich części dla grupy kursantów)
– forma sprawdzenia się w roli prowadzącego przed regularnym prowadzeniem własnych zajęć

Rozpoczęcie :

przed dzień : wieczorna praktyka regularna prowadzona przez Marvina
 ( dla osób nie praktykujących wcześniej na zajęciach prowadzonych przez nauczyciela z ważnym certyfikatem wydanym przez Marvina lub na jego zajęciach )
dzień 1 
Bloki zajęć po 2,5 – 3 h
– praktyka-przerwa na lekki posiłek
– teoria+praktyka
-dłuższa przerwa obiadowa
-praktyka

dzień 2
Bloki zajęć po 2,5 – 3 h
-teoria+praktyka
-krótka przerwa
-praktyka poświęcona dopracowaniu własnej sekwencji
-przerwa na posiłek
-teoria+praktyka z prowadzeniem wcześniej przygotowanej części zajęć dla grupy
Tel. Info: 880 174 579 
nr konta do wpłat:
04 1140 2004 0000 3502 5356 4836 , Alina Pawela z dopiskiem:
” kurs aerial joga 18h lub 45h + imię i nazwisko do certyfikatu „
PS.:
Naturalnie wystawiamy certyfikat, chcąc w ten sposób stworzyć  grupę instruktorów z pełnym zakresem wiedzy, nauczania tej metody w Polsce.
Po za dostarczeniem oficjalnego papieru, zdecydowanie jest to kurs mający na celu możliwie najlepiej, w tym wymiarze godzin, przygotować do prowadzenia samodzielnie zajęć i zarabiania tym samym wymiernych pieniędzy jako pionierzy na rynku niezwykle promowanej na zachodzie metody ćwiczeń. Cały sprzęt potrzebny do kursu i praktyki dla uczestników na miejscu z możliwościa zakupu w specjalnych cenach własnego.
Istnieje możliwość doboru i kupna wszystkich potrzebnych do praktyki jogi z chustami akcesoriów i systemów montażowych. Jedynych oryginalnych na rynku chust z super wytrzymałego splotu  z blisko 100% bawełny o szerokości nominalnej 250cm i dowolnej długości. Oraz zaprojektowanego przez Nas lata temu i dopracowanego z doświadczenia dekady praktyki systemu ze swobodną zmianą wysokości, na którym to odbywają się  Nasze kursy i zajęcia w stworzonych dzięki Nam ośrodkach w Polsce i za jej granicami ) szczegóły  na:
 
Zapraszamy do rozwijania wspólnie tej metody w Polsce.
 .
Jeśli rozważasz możliwość wzięcia udziału w Kursie gdzie indziej, zapytaj od ilu miesięcy lub lat, osoba prowadząca  szkolenie praktykuje Aerial Jogę. Poproś o pisemne potwierdzenie tej informacji. Zwróć również uwagę ile lat istnieje dana instytucja i jaką ma historie związaną z tą metodą.
Nic nie znacząca o tym doświadczeniu opatentowana komercyjnie w 3 podkategoriach  nazwa „Aerial®” może być myląca, odsyłamy Cię zatem pod to hasło do Wikipedii, bo to nie jest  Aerial  Yoga, a tym bardziej nie jest to    Aerial „Air” Joga  ;(

Po odbyciu u Nas Kursu w dowolnej formule przysługuje Ci 40% rabatu na kolejny, niezależnie od wybranej formuły :) bo chcemy z Tobą rozwijać w pełni tą piękną jogiczną metodykę.

Czyli np. Po odbyciu 18h (pełen koszt) za uczestnictwo w 45h zapłacisz tylko 60% całego kosztu czyli na dzień dzisiejszy zamiast 3500 pln jest to 2100 pln.

P.S.:

Kilka słów o ścieżce rozwoju z Nami tej pięknej metodyki Jogicznej jaką jest Aerial Joga.

Jest to źródłowa ścieżka, od której powstają jak grzyby po deszczu kolejne mniej lub bardziej opracowane i innowacyjne – w większości bardziej fittnesowe w swych koncepcjach ruchów i pozycji metody. Również te jogiczne mają zaledwie Rok, dwa, a czasem trzy lata doświadczeń z tym co wnoszą do praktyki i dają praktykującym na prawdę. To tyle o innych.

Koncepcja Aerial Jogi źródłowo powstała na przełomie XX i XXI wieku choć już od wielu lat wcześniej w metodyce wg przekazów B.K.S.Iyengara pojawiły się pomoce w postaci lin zwieszonych od ścian to ciekawe jest, że w jego instytucie w Punie dopiero kilka lat temu pojawiły się liny i pasy zwieszone z sufitu. jako kolejne pomoce dołożone, do tej całe pokolenie dopracowywanej ścieżki jogi. Świadczy to o tym, że nawet w tak rozbudowanej w pomoce  metodzie znalazło się oddzielne miejsce dla nowej pomocy, a zarazem docenienie koncepcji z chustami z zachodu.

cdn…

Namaste.

 .