The Work of Byron Katie – recepta na własne szczęście.

Warsztat metody zwanej w Polsce „Pracą” jest sposobem na identyfikowanie i kwestionowanie myśli, które są przyczyną wszelkiego cierpienia na świecie. Jest to droga do pogodzenia się ze sobą i ze światem. Byron Katie odkryła, że gdy nie wierzyła w myśli, odczuwała spokój, a gdy wierzyła – cierpiała. Zdała sobie sprawę, że przyczyna jej depresji i problemów nie leżała w świecie, który ją otaczał, lecz w jej własnych przekonaniach na jego temat. W przebłysku olśnienia Katie zauważyła, że nasze próby znalezienia szczęścia są nie takie, jak trzeba. Zamiast usiłować zmienić świat, tak by odpowiadał naszym przekonaniom o tym, jak „powinien” wyglądać, możemy te przekonania zakwestionować i poprzez spotkanie z rzeczywistością, taką jaka jest, doświadczyć niewiarygodnej wolności i radości. Katie opracowała prostą, ale skuteczną metodę wglądu w siebie nazywaną Pracą, która pozwala na dokonywanie zmian w praktyce. To 4 pytania i 3 odwrócenia. Stosuję tą metodę od 7 lat. Potwierdzam, że staję się osobą przepełnioną miłością do wszystkiego, co niesie ze sobą życie.

The Work zmniejsza stres – ten chroniczny, który od lat sprawia, że cierpimy na dolegliwości, napięcia w ciele, szarpanie, narzekanie i chorujemy oraz ten codzienny, w którym boimy się trudnych sytuacji, niewygodnych relacji, podejmowania decyzji i okazywania wszelkich uczuć. The Work jest jogą dla umysłu, więc ciało podąża za otwartym, szczęśliwym sposobem postrzegania świata i życia. The Work jest medytacją, więc uczymy się zatrzymania, świadomego oddychania, ruchu, wydawania dźwięków, milczenia, odpoczynku, zauważania, wolności, okazywania miłości w drobiazgach codzienności. The Work wpływa na kreatywność, bo przywraca nam autentyczność i odwagę bycia szczerze sobą. The Work jest życzliwością, więc kończy w nas walkę o naprawianie świata, kończy cierpienie dźwigania problemów innych na swoich barkach. Jest zaufaniem do życia, które jest zawsze dobre, właściwe i doskonale zaaranżowane dla nas. The Work może być codzienną praktyką, która przynosi spokój wewnętrzny i daje pokój światu. The Work można wyjaśnić również tymi dwoma pytaniami: „Czy chcesz być wolny i szczęśliwy czy chcesz mieć rację?” oraz ” W czyich sprawach jesteś – cudzych, Boga czy swoich?”

Agnieszka Banasiak – nauczycielka biologii i przyrody oraz The Work of Byron Katie. Miłośniczka życzliwej rzeczywistości, która od 7 lat doświadcza zmiany własnego sposobu myślenia czyli życia. The Work nazywa życiem w zachwycie, bo w każdych okolicznościach można czuć miłość i wsparcie Życia. Ćwiczy jogę, medytuje, tańczy tango argentyńskie, odżywia się na surowo, maluje, pisze, wsłuchuje się w siebie i podąża poprzez różne warianty wydarzeń, spotkań czyli terapeutycznych możliwości zrozumienia kim naprawdę jesteśmy. Ukochała The Work całą sobą, gdyż myśli spotykamy w codziennym życiu, w każdym momencie i nie wiedząc, że myśli nie są nasze, nie są osobiste i nie możemy się ich pozbyć, wpadamy w bolesne i stresujące strategie przetrwania. Sprawdziła w swoim doświadczeniu, że cierpienie jest opcjonalne, a nie obowiązkowe. Doświadcza codziennie, że warto kwestionować myśli – świat się zmienia, gdy my zmieniamy przekonania.

Czas trwania warsztatu: 5,5 h z godzinną przerwą na kawę, herbatę i obiad.
Organizator nie zapewnia posiłku, może pomóc w zamówieniu jedzenia z pobliskich restauracji. Napoje wliczone w cenę.
Cena warsztatu: 250 zł przy zapisach do 25 marca. 270 zł cena regularna. Obowiązuje wpłata zaliczki.
Liczba miejsc ograniczona do 12.

Po zakończeniu warsztatu będzie możliwość krótkiej, indywidualnej konsultacji.

Serdecznie zapraszam. Agnieszka BanasiakDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *